اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

دیمین شزل به غیبت اصغر فرهادی در مراسم اسکار امسال واکنش نشان داد

 

 

دیمین شزل، کارگردان فیلم  لا لا لند در مراسم اهدای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا ضمن تقدیر از اصغر فرهادی، فیلمساز ایرانی و غیبت او در مراسم اهدای جوایز اسکار گفت که حذف فیلمسازان اقدامی ضد هنری است.


آکادمی هنر و به نقل از گاردین، به گزارش این کارگردان ۳۲ ساله که جایزه بهترین کارگردانی را از انجمن کارگردانان آمریکا بخاطر فیلم لا لا لند دریافت کرد در بخشی دیگر از سخنانش گفت: "آقای فرهادی که فیلمش فروشنده یکی از نامزدهای اسکار است، از کشوری می‌آید که دولت من به من می‌گوید که نباید با او گفتگو کنم."


دیمین شزل و شماری دیگر از کارگردانان شرکت کننده در این مراسم بخشی از صحبت‌هایشان را به فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اختصاص دادند. براساس فرمان مهاجرتی رئیس جمهور آمریکا، شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران به مدت سه ماه از ورود به خاک آمریکا منع شده اند.


فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی به عنوان یکی از نامزدهای اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان معرفی شد. آقای فرهادی فرمان رئیس جمهوری آمریکا را "شرایط ناعادلانه برای ورود قانونی" به آمریکا دانسته و در واکنش به آن گفته است که در مراسم اسکار شرکت نمی‌کند. اصغرفرهادی پیش از این هم به خاطر فیلم جدایی نادر از سیمین جایزه اسکار دریافت کرده بود.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد