اختصاصی

پایان نامه - حامد کلاهداری


کارگردان: حامد کلاهداری

تهیه کننده: روح‌الله شمقدری (موسسه مرآت هنر)

نویسنده: هادی کلاهداری

حاضر  در بخش مسابقه سینمای ایران 

 

 

 

 خلاصه داستان: موضوع فیلم درباره استاد دانشگاهی است که دارای فعالیت‌های جاسوسی و ارتباط با بیگانه است. ارتباط او با چهار دانشجویی که با این استاد پایان‌نامه دارند بخشی از اتفاقات فیلم را رقم می‌زند. این پایان‌نامه بهانه‌ای می‌شود برای ورود این دانشجویان به دنیای پر خطر سیاست.

 

بازیگران: داریوش ارجمند، کامران تفتی، امیر آقایی،‌محمدرضا شریفی‌نیا، حامد کمیلی، بهاره افشاری، جمشید هاشم‌پور و میلاد کیمرام

 

سایر عوامل:

مدیر فیلمبرداری: محمود کلاری، دستیار کارگردان: سیاوش کلاهداری و مدیر تولید: رحمت عبدالله‌زاده.

 

حواشی: ارتباط داستان فیلم و نقش لیلا اوتادی به ندا آقاسلطان مسئله‌ای بود که حواشی بسیاری برای این فیلم به وجود آورد و در پی انتقادات بسیار کاربران سایت‌های مختلف از این حضور، روابط عمومی پروژه سینمایی پایان نامه اعلام کرد که نقش اوتادی هیچ ربطی به ندا آقا سلطان ندارد و گرچه بستر وقوع داستان فیلم چند ماه پس از انتخابات سال گذشته است؛ ولی اصولا این فیلم پلیسی- اجتماعی بوده و به این موضوع نمی پردازد.

 

حامد کلاهداری در واکنش به اخبار منتشر شده در مورد نقش لیلا اوتادی گفت: «انتشار چنین خبرهایی فقط باعث سرخوشی گروه سازنده شده است. داستان این فیلم هیچ ربطی به ماجرای ندا آقا سلطان ندارد و داستان فیلم یک واقعه پلیسی اجتماعی است. لیلا اوتادی در فیلم نقش دانشجویی که در رشته باستان‌شناسی تحصیل می‌کند را بازی می‌کند و چون دیر به کلاس می‌رسد نمی‌تواند استاد خود را ببیند و به دنبال او می‌گردد. هر چند داستان این فیلم در روزهای پس از انتخابات می‌گذرد اما به هیچ عنوان ربطی به حوادث بعد از انتخابات ندارد و درام یک درام تخیلی است که در قالب یک ماجرای پلیسی اجتماعی تعریف می‌شود.

 

جدایی امیر آقایی از این فیلم یکی از حواشی آن بود که کلاهداری در این زمینه اظهار داشت: « امیر آقایی اولین بازیگری بود که قرار داد بست و شخصا به دلیل جذابیت داستان اصرار به بازی در «پایان نامه» داشت اما نکته‌ای که برای من عجیب بود استقبال همه عوامل و بازیگران از تغییر ایشان بود که فکر می‌کنم این موضوع قابل تأمل باشد.»

 

این کارگردان جوان همچنین در مورد بازیگر با سابقه تئاتر گفت: «در مجموع خوشالم که امیر آقایی از جمع بازیگران «پایان نامه» جدا شد چرا که احساس می‌کنم لباس این فیلم برتن آقایی گشاد بود.»


در همین رابطه مشاهده نمایید:

 دفاع پایان‎نامه در پاریس رد شد 

نشست آرام پایان نامه در مقابل هو شدن فیلم در سالن نمایش 

نامه امیر آقایی در انصراف از پروژه پایان نامه 

 


  

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

دیدگاه‌ها  

+1 #2 Guest 1391-05-28 02:13
kareton dorost
mer30
نقل قول کردن
+1 #1 Guest 1391-05-28 02:11
باسلام
تشکر از مطالب ارزشمندتون
شاد باشید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری