اختصاصی

  • برندگان جشنواره فیلم ونیز 2020 معرفی شدند؛ ایرانیان نیز دست پر بازگشتند

    اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد روح‌الله زمانی بازیگر «خورشید» جایزه بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرد و فیلم «دشت خاموش» به‌عنوان بهترین فیلم بخش «افق‌ها» برگزیده شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز شب گذشته به کار خود پایان داد و دو نماینده از ایران جو...

اکران فیلم 1984 مایکل ردفورد در آمریکا در اعتراض به اقدامات دونالد ترامپ

 

 

سینماهای آرت هاوس در آمریکا در اعتراض علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور روز سه‌شنبه آینده، ۴ آوریل / ۱۵ فروردین، در ۱۶۵ شهر ایالات متحده فیلم «۱۹۸۴» را به نمایش می‌گذارند.

 

این فیلم بر اساس رمان معروفی به همین نام نوشته جورج اورول ساخته شده است.

 

رمان «۱۹۸۴» در سال ۱۹۴۹ نوشته شده است. در این اثر یک نظام تمامیت‌خواه چنین وانمود می‌کند که با یک نظام تمامیت‌خواه دیگر در حال ستیز است، تنها با این قصد که بتواند به سلطه‌اش بر شهروندان ادامه دهد. در این رمان «دشمن» به‌عنوان عاملی بیگانه و خارجی همواره حضور دارد.

 

برنامه‌گذاران این روز اعتراضی که مسئولان جشنواره کاپیتال سیتی در شهر لنسینگ، مرکز ایالت میشیگان آمریکا هستند، گفته‌اند که بخشی از سود فروش فیلم در این روز به برنامه‌های آموزشی اهدا خواهد شد.

 

همچنین سینماهایی در خارج از آمریکا در کشورهای کانادا، بریتانیا، سوئد و کرواسی نیز قصد دارند در روز سه‌شنبه آینده فیلم «۱۹۸۴» را به نمایش بگذارند.

 

از رمان «۱۹۸۴» جورج اورول تاکنون چند فیلم سینمایی و تلویزیونی ساخته شده است.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری