اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

تجلیل لوموند از اصغر فرهادی و جعفر پناهی

 

 

لوموند در تازه ترین شماره خود دو صفحه کامل به دو سینماگر ایرانی اختصاص داده که عنوان آن «از جعفر پناهی تا اصغر فرهادی، یک جلوه در دو نگاه» است.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از لوموند این روزنامه می‌نویسد که هر دو کارگردان خرس طلایی برلین را دریافت کرده اند و امروز هر دو بر روی دیوارهای پاریس حضور دارند، پناهی با نمایش مجموعه آثار و نمایشگاه عکس در پمپیدو و فرهادی به مناسبت نمایش فیلم فروشنده که در کن هم نمایش داده شد و جایزه‌ی بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

 

در ادامه این مطلب آمده است: پس از مرگ عباس کیارستمی خواه ناخواه این دو نماینده‌ی سینمای کشورشان در فضای سینمای جهان هستند. اما این دو با تفاوت های عمده‌ای با یکدیگر پرچمدار این سینما هستند فیلم فروشنده به عنوان نماینده ی سینمای ایران به کمیته‌ی اسکار معرفی شده است.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد