اختصاصی

  • برندگان جشنواره فیلم ونیز 2020 معرفی شدند؛ ایرانیان نیز دست پر بازگشتند

    اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد روح‌الله زمانی بازیگر «خورشید» جایزه بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرد و فیلم «دشت خاموش» به‌عنوان بهترین فیلم بخش «افق‌ها» برگزیده شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز شب گذشته به کار خود پایان داد و دو نماینده از ایران جو...

علی اتحاد با یک نمایش مشارکتی در پردیس تئاتر شهرزاد

علی اتحاد خانه بوشاسپ درازدست

 

علی اتحاد هنرمند هنرهای اجرایی و دیداری تازه‌ترین اثر خود با نام «خانه بوشاسپ درازدست» را از اواخر خردادماه به سالن تازه تأسیس شهرزاد می‌برد.

 

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آکادمی هنر، این پروژه دومین اثر پرفورمنس-تئاتریکال علی اتحاد پس از پروژه‌ی «مرثیه ای برای کتاب‌سوزی‌ها» است که در سال 1393 در دی و بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفت و مورد توجه طیف‌های مختلف هنر قرار گرفت. این تجربه نیز بر اساس قریب به دو سال پژوهش علی اتحاد بر مسئله کابوس است که بار دیگر به اجرای طرح گروه نمایش آکادمی هنر و تهیه کنندگی مجید رحیمی جعفری بر صحنه خواهد رفت.

 

«خانه‌ی بوشاسپ درازدست» شاید با پیش فرض ما بر اساس یک نمایش تفاوت داشته باشد و مثل یک بازی اجرا می‌شود. بازی‌ای که بر محوریت‌ کابوس‌های معمول ما بنا می‌شود. این نمایش با محوریت سه بازیگر -که به زودی معرفی خواهند شد- با امکانات رسانه‌های مختلف روی صحنه خواهد رفت.

 

علی اتحاد از سال ۱۳۸۳ تا کنون ده‌ها اجرا، نمایش ویدیو، نمایشگاه انفرادی و گروهی در حوزه‌ی هنرهای معاصر در تهران، بلگراد، استانبول، اودایپور، ابوظبی، بروژ، کیپ تاون، ملبورن، کراکوف، قاهره، برلین و …. برگزار کرده است. او طی سال‌های گذشته با رسانه‌های متنوعی همچون، پرفورمنس آرت، ویدیو آرت، اینستالیشن آرت، اودیو آرت، دیجیتال مدیا، ویدیو-اینستالیشن، عکاسی، موسیقی و تئاتر کار کرده است. علی اتحاد عمده‌ی فعالیت‌اش را بر مسئله‌ی نوشتار و ادبیات در تعامل با رسانه‌های هنری قرار داده و از این راه کار تولید آثارش را پی می‌گیرد.

 

«خانه بوشاسپ درازدست» از اول تیرماه هر شب ساعت 21 در پردیس تئاتر شهرزاد واقع در خیابان نوفل لوشاتو، بعد از خیابان رازی، پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری