اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...

ترکیه تابلوی به سرقت‌ رفته‌ی پیکاسو را پیدا کرد

 

 

پلیس ترکیه توانست طی عملیاتی مخفی ضربه‌ مهمی به سارقان آثار هنری بزند. در این عملیات که در استانبول نهایی شد قرار بود تابلویی از پیکاسو که در نیویورک دزدیده شده بود به قیمت ۷ میلیون دلار به فروش برسد.


بر اساس گزارش آکادمی هنر و به نقل از آرت نت، پلیس ترکیه توانست در عملیاتی مخفی تابلوی مسروقه پابلو پیکاسو، نقاش نام‌آشنای اسپانیایی را بازیابد.

 

خبرگزاری آنادولو در گزارش خود در روز شنبه (۳۰ ژانویه/ ۱۰ بهمن) نوشت، مأموران پلیس در قالب خریدار ظاهر شده و توانستند با ابراز تمایل برای خرید این تابلو عملیات را به نتیجه برسانند.

 

معامله بر سر خرید تابلوی Femme se coiffant در یک هتل و سپس در یک کشتی تفریحی در بندر استانبول انجام شد.

 

سارقان درخواست هشت میلیون دلار کردند، اما بعد به هفت میلیون دلار رضایت دادند. قرار شد روز جمعه در کافه‌ای در استانبول معامله نهایی شده و تابلو عرضه شود که به جای آن دو مال‌خر دستگیر شدند و تابلو نیز ضبط شد. این اثر که در سال ۱۹۴۰ آفریده شده دورا مار، شریک زندگی پیکاسو را نشان می‌دهد.

 

اینک قرار است تابلو توسط کارشناسان مدرسه عالی هنر استانبول مورد سنجش قرار گیرد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری