اختصاصی

7 اثر میلیاردی در میان آثار دهمین حراج تهران دی 1397

دهمین حراج تهران دی 97

در میان آثار معرفی شده در دهمین حراج تهران که دی ماه در تهران برگزار می‌شود 7 اثر به ارزش بیش از 1 میلیارد تومان دیده می‌شود.به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، دهمین دوره از حراج تهران در هتل پارسیان آزادی ویژه هنر معاصر ایران ۲۱ دی ماه سال جاری با ۱۱۴ اثر چکش می‌خورد که در این میان ۷۵ اثر نقاشی، ۱۹ نقاشی‌خط، ۱۴ مجسمه و ۶ عکس می‌باشد و مجموع آثار ارزشی میان 25 تا 35 میلیارد خواهد داشت. در میان هنرمندان این حراج 11 نفر متعلق به دهه 1360 هستند که نشان می‌دهد هنرمندان جوان تر پایشان کم کم به این حراج باز شده است.در میان آثاری که ارزش آن‌ها حتی بیش از یک میلیارد تومان می‌رسد نام شش نفر و 7 اثر دیده می‌شود و منیر فرمانفرمایان که مسن ترین هنرمند زنده حراج به شمار می‌رود با دو اثر میلیاردی یکی 2 تا 3 میلیارد و دیگری 3 تا 4 میلیارد در حراج شرکت می‌کند.حسن زنده رودی که با دو اثر در این حراج شرکت دارد یک اثر او ارزش 2 تا 4 میلیاردی دارد. کوروش شیشه‌گران و فرامرز پیلارام نیز شرایط مشابه زنده رودی دارند و یک اثرشان با قیمت 800 میلیون تا 1.2 میلیارد تومان عرضه می‌شود.


بهمن محصص نیز با «پرنده‌ها» به قیمت ۲ تا ۳ میلیارد تومان از دیگر چهره های شاخص دهمین حراج تهران است و وای‌ زی کامی (کامران یوسف‌زاده) با اثر «خودنگاره از کودکی» با قیمت ۸۰۰ تا یک میلیارد و دویست میلیون تومان از دیگر کسانی هستند که آثار میلیاردی دارند.دهمین دوره حراج تهران نوزدهم الی بیست‌ویکم دی‌ماه در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری