اختصاصی

  • برندگان جشنواره فیلم ونیز 2020 معرفی شدند؛ ایرانیان نیز دست پر بازگشتند

    اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد روح‌الله زمانی بازیگر «خورشید» جایزه بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرد و فیلم «دشت خاموش» به‌عنوان بهترین فیلم بخش «افق‌ها» برگزیده شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز شب گذشته به کار خود پایان داد و دو نماینده از ایران جو...

باز هم ابتکار جدید از بنکسی؛ شما هم فرصت خرید اثری از بنکسی دارید

قایق پناهجویان بنکسی

 

بنکسی هنرمند مشهوری که نامش فاش نشده است دست به ابتکار جدید در راستای توجه به پناهجویان و مهاجران زده است.

 

به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، بنکسی در صفحه اینستاگرام خود یکی از آثارش را به قیمت 2 پوند دست به حراج زده است. در این حراجی شما قرار بر پرداخت پول بیشتر ندارید بلکه تنها با حدس زدن وزن اثر می‌توانید این اثر را به قیمت 2 پوند خریداری کنید.

 

این اثر یک قایق مطابق عکس حاوی پناهجویان به ابعاد ۹۰*۳۸*۴۲ سانتی‌متر و مجهز به موتور و باتری الکتریکی است و توانایی رسیدن به سرعت سه گره دریایی را نیز دارد.

 

بی‌شک این ابتکار بنکسی توجه بیش از پیش به وضعیت پناهجویان و مهاجران است؛ زیرا آثار بنکسی با قیمت بسیار گزافی به فروش می‌رسد و نمونه آن «دختری با بادکنک» است که همین چندی پیش 1 میلیون پوند فروخته شد اما خود بنکسی آن را با کنترل از راه دور پاره کرد. این حرکت بنکسی سبب به اشتراک گذاشتن چنین حرکتی و توجه بیش از پیش به هدف اصلی یعنی پناهجویان است.

 

مشتاقان تا ساعت ۲۰ روز ۲۲ دسامبر (۱دی) برای ثبت حدس خود در اینجا فرصت دارند و بعد از آن این اثر تجسمی به خریداری که نزدیکترین عدد به وزن واقعی را تخمین زده تعلق می گیرد.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری