اختصاصی

  • برندگان جشنواره فیلم ونیز 2020 معرفی شدند؛ ایرانیان نیز دست پر بازگشتند

    اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد روح‌الله زمانی بازیگر «خورشید» جایزه بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرد و فیلم «دشت خاموش» به‌عنوان بهترین فیلم بخش «افق‌ها» برگزیده شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز شب گذشته به کار خود پایان داد و دو نماینده از ایران جو...

بنکسی در کرانه باختری رود اردن هتل تاسیس کرد

 

 

بنکسی، دیوارنگار و یکی از نام‌دارترین هنرمندان خیابانی، یک هتل در کرانه باختری رود اردن تاسیس کرده است. این هتل که «محصور با دیوار» ( The Walled Off Hotel) نام دارد در فاصله چند متری دیواری ساخته شده که مناطق فلسطینی و اسرائیلی کرانه باختری رود اردن را از هم جدا می‌کند.


به گفته تیمی که با این هنرمند ناشناس کار می‌‎کند، هدف از تاسیس این هتل گسترش و احیای صعنت گردش‌گری در منطقه است.  کارمندان این هتل که ۹ اتاق خواب دارد، همه اهالی منطقه هستند. به گفته تیم بنکسی تاسیس این هتل یک برنامه تجاری است و نباید آن را یک تجربه هنری خواند. فضای داخلی این هتل به سبک کلوپ‌های اربابان بریتانیایی ساخته شده تا یادآور تاریخ استعماری بریتانیا و نقش این کشور در رویدادهای منطقه باشد.

 

بنکسی که در سال ۲۰۰۵ برای اولین بار به بیت‌لحم سفر کرد، در سال‌های گذشته هم چند بار به این منطقه رفته و برخی از شناخته‌شده‌ترین آثار خود را بر دیواری خلق کرده که سرزمین‌های فلسطینی را از اسرائیل و فلسطین جدا می‌کند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری