اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

دولت جدید لهستان «رومن پولانسکی» را تحویل آمریکا می دهد

 

رومن پولانسکی کارگردان لهستانی که باید ۳۰ اکتبر در دادگاه شرکت کند، بر مبنای گفته رهبر جدید حزب «قانون و عدالت» باید به آمریکا تحویل داده شود.

 

به گزارش آکادمی هنر و نقل از گاردین، رهبر تازه انتخاب شده حزب «قانون و عدالت» لهستان گفته است پولانسکی را به خاطر پرونده مربوط به سال ۱۹۷۷ برای رابطه جنسی با دختری زیر سن قانونی، به آمریکا تحویل می دهد.

 

یاروسلاو کازینسکی پیش از این که برنده انتخابات شود، در کمپین انتخاباتی اش روی استرداد پولانسکی به آمریکا تاکید کرده بود و حالا او برنده این انتخابات است. او گفته است: می گویند چون او یک چهره فوق العاده و فیلمساز شناخته شده جهانی است نباید مسئولیتی متوجه‌اش شود اما ما این نگرش را رد می‌کنیم.

 

کارگردان ۸۲ ساله باید ۳۰ اکتبر در دادگاهی که در لهستان تشکیل می شود شرکت کند و این دادگاه حالا می‌تواند تحت تاثیر این گفته‌های جدید قرار بگیرد. وکیل او معتقد است عدالت ربطی به احزاب ندارد و مقامات رسمی در تلاش هستند تا با درخواست آمریکا برای استرداد وی مقابله کنند.

 

پولانسکی برای داشتن رابطه جنسی با دختری ۱۳ ساله در آمریکا محکوم شد اما به فرانسه گریخت که حکم استرداد شهروندانش را ممنوع کرده است.

 

پولانسکی اکنون در لهستان است تا درام جدیدش را درباره ماجرای دریفوس و با اقتباس از رمانی نوشته رابرت هریس بسازد. او فوریه گذشته در دادگاهی در لهستان شرکت کرد که تا آخر اکتبر به تعویق افتاد.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد