اختصاصی

  • فیلم انگل شگفتی ساز شد؛ جوایز اصلی اسکار 2020 برای اثر بونگ جون هو

    سال گذشته بود که همه انتظار بردن اسکار توسط یک فیلم غیرانگلیسی زبان -یعنی رما- را داشتند؛ اما بالاخره این امر با فیلم انگل (پارازیت) ساخته بونگ جون هو محقق شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، علاوه بر کسب جایزه اسکار بهترین فیلم و کارگردانی، در شاخه‌های بهترین فیلم بین‌المللی و فیلمنامه اصلی نیز موفق به کسب جایزه شد...

نامزدهای انجمن منتقدان پخش فیلم معرفی شدند؛ ایرلندی صدر نشین فهرست

فیلم ایرلندی



ایرلندی بر صدر فهرست همه فیلم‌های سال با 14 نامزدی از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد (رابرت دنیرو)، بهترین بازیگر نقش مکمل (آل پاچینو و جو پشی) و بهترین کارگردانی (مارتین اسکورسیزی) قرار گرفت.



به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از اواردز دیلی، کمپانی نتفلیکس با 61 نامزدی در بخش سریال‌ها و فیلم‌ها پرافتخارترین کمپانی تولید و پخش محسوب می‌شود و پشت سر آن شبکه اچ‌بی‌اُ با 33 نامزدی تقریبا نصف نامزدی نتفلیکس قرار دارد. فیلم روزی روزگاری در هالیوود ساخته کوئنتین تارانتینو نیز دومین فیلمی است که بسیار مورد پسند این انجمن قرار گرفته و با 12 نامزدی پشت سر ایرلندی قرار می‌گیرد.



جوایز سالانه منتقدان Critics Choice Awards 2020 بار دیگر به میزبانی تای دیگز به صورت زنده  ۱۲ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۲ دی) از شبکه سی‌دبلیو پخش می‌شود تا برندگان را معرفی کند.

 

فهرست نامزدها در بخش‌های مختلف به صورت زیر هستند



بهترین فیلم

«۱۹۱۷»، «فورد در برابر فراری»، «ایرلندی»، ‌«جوجو خرگوش»، «جوکر»، «زنان کوچک»، «داستان ازدواج»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «انگل» و «الماس‌های تراش‌نخورده»

 

بهترین کارگردان

نوح بام‌باک برای «داستان ازدواج»

گرتا گرویگ برای «زنان کوچک»

بونگ جون هو برای «انگل»

سم مندس برای «۱۹۱۷»

جاش و بن سفدی برای «الماس‌های تراش‌نخورده»

مارتین اسکورسیزی برای «ایرلندی»

کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»



بهترین بازیگر مرد

آنتونیو باندراس باری «درد و افتخار»

رابرت دنیرو برای «ایرلندی»

لئوناردو دی‌کاپریو برای «روزی روزگاری در هالیوود»

آدام درایور برای «داستان ازدواج»

ادی مورفی برای «اسم من دولمایت است»

خواکین فینیکس برای «جوکر»

آدام سندلر برای «الماس‌های تراش‌نخورده»


بهترین بازیگر زن

آکوافینا برای «وداع»

سینتیا اریوو برای «هریت»

اسکارلت جوهانسون برای «داستان ازدواج»

لوپیتا نیونگو برای «ما»

شیرشا رونان برای «زنان کوچک»

شارلیز ترون برای «بمب‌شل»

رنه زلوگر برای «جودی»

 


بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

ویلم دافو برای «فانوس دریایی»

تام هنکس برای «یک روز زیبا در محله»

آنتونی هاپکینز برای «دو پاپ»

آل پاچینو برای «ایرلندی»

جو پشی برای «ایرلندی»

برد پیت برای «روزی روزگاری در هالیوود»

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

لارا درن برای «داستان ازدواج»

اسکارت جوهانسون برای «جوجو خرگوش»

جنیفر لوپز برای «شیادان»

فلورانس پیو برای «زنان کوچک»

مارگو رابی برای «بمب‌شل»

چائو شوجن برای «وداع»

 

بهترین بازیگر مرد یا زن جوان

جولیا باترز برای «روزی روزگاری در هالیوود»

رومن گریفین دیویس برای «جوجو خرگوش»

نوا ژوپ برای «هانی بوی»

 توماسین مکنزی برای «جوجو خرگوش»

شاهادی رایت جوزف برای «ما»

آرچی ییتس برای «جوجو خرگوش»

 

بهترین گروه بازیگری

«بمب‌شل»، «ایرلندی»، «چاقوها بیرون»، «زنان کوچک»، «داستان ازدواج»، «روزی روزگاری در هالیوود» ، «انگل»

 


بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

نوح بام‌باک برای «داستان ازدواج»

رایان جانسون برای «چاقوها بیرون»

بونگ جون هو و هان جین وون برای «انگل»

کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»

لولو ونگ برای «وداع»

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی

گرتا گرویگ برای «زنان کوچک»

نوح هارپستر و مایکا فیتزرمن-بلو برای «یک روز زیبا در محله»

آنتونی مکارتن برای «دو پاپ»

تاد فیلیپس و اسکات سیلور برای «جوکر»

تایکا وایتیتی برای «جوجو خرگوش»

استیون زیلیان برای «ایرلندی»

 

بهترین فیلمبرداری

یارین بلاشکه برای «فانوس دریایی»

راجر دیکنز برای «۱۹۱۷»

فِدون پاپامیشایل برای «فورد در برابر فراری»

رودریگو پری‌یتو برای «ایرلندی»

رابرت ریچاردسون برای «روزی روزگاری در هالیوود»

لارنس شِر برای «جوکر»

 

بهترین طراحی صحنه

«جوکر»، «۱۹۱۷»، «زنان کوچک»، «انگل»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «ایرلندی» ، «دانتون ابی»

 

بهترین تدوین

«الماس‌های تراش‌نخورده»، «فورد در برابر فراری»، «انگل»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «ایرلندی»، «۱۹۱۷»

 

بهترین طراحی لباس

«اسم من دولمایت است»، «راکت‌من»، «زنان کوچک»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «ایرلندی»، «دانتون ابی»

بهترین چهره‌پردازی

«بمب‌شل»، «اسم من دولمایت است»، «ایرلندی»، «جوکر»، «جودی»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «راکت‌من»

 


بهترین جلوه‌های تصویری

«۱۹۱۷» ،«به سوی ستاره‌ها»، «هوانوردان»، «انتقامجویان: آخر بازی»، «فورد در برابر فراری» ،«ایرلندی»،«شیرشاه»

 

بهترین فیلم بلند انیمیشن

«نفرت‌انگیز»

«یخ‌زده ۲»

«چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان»

«بدنم را گم کرده‌ام»

«حلقه گمشده»

«داستان اسباب‌بازی ۴»

 

بهترین کمدی

«درس‌خوان»، «اسم من دولمایت است» ،«وداع»، «جوجو خرگوش»، «چاقوها بیرون»

 

بهترین فیلم اکشن

 «۱۹۱۷»، «انتقامجویان: آخر بازی»، «فورد در برابر فراری»، «جان ویک: فصل ۳ - پارابلوم»، «اسپایدرمن: دور از خانه»

 


بهترین فیلم علمی- تخیلی یا ترسناک

«به سوی ستاره‌ها»، «انتقامجویان: آخر بازی»، «چله تابستان»، «ما»

 

بهترین فیلم خارجی‌زبان

«آتلانتیک» ساخته ماتی دیوپ از سنگال

«بینوایان» ساخته لادج لی از فرانسه

«درد و افتخار» ساخته پدرو آلمودوار از اسپانیا

«انگل» ساخته بونگ جون هو از کره جنوبی

«پرتره بانو در آتش» ساخته سلین سیاما از فرانسه

 

بهترین ترانه

«گلاسگو» از «رز وحشی»

«دوباره خودم را دوست خواهم داشت» از «راکت‌من»

«با تو می‌مانم» از «موفقیت»

«درون ناشناخته» از «یخ‌زده ۲»

«بی‌کلام» از «علاء‌الدین»

«روح» ‌از «شیرشاه»

«به پا خیز» از «هریت»

بهترین موسیقی متن فیلم

«ما»، ‌«زنان کوچک»،«جوکر»،‌ «رندی نیومن»، ‌«داستان ازدواج»، «۱۹۱۷»، «ایرلندی»

 

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

بانک اطلاعات هنری