اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

گزارش یک مرگ مشکوک؛ پوراحمد از روند درمان کیارستمی فیلم می‎سازد

 

کیومرث پوراحمد

بر اساس گزارش‌ها از ایران کیومرث پوراحمد، کارگردان سینمای ایران گفته است که قصد دارد از روند درمان بیماری عباس کیارستمی، کارگردانی ایرانی که حدود دو هفته پیش درگذشت، فیلم مستندی تهیه کند.


از او نقل شده که "این فیلم در باره اهمیت عباس کیارستمى بودن، آثار او، نگاه ویژه سینمایى‌اش، تاثیرش بر سینماى جهان و بالاخره مرگ مشکوک این ستایش‌شده‌ترین فیلمساز ایرانی است".


بهمن کیارستمی، فرزند عباس کیارستمی گفته است که در این باره چیزی بیشتر از آنچه در رسانه‌ها منتشر شده اطلاع ندارد، اما گفته خانواده‌ آقای کیارستمی از ساخت چنین فیلم استقبال می‌کنند و اگر اسنادی داشته باشند که آقای پوراحمد برای ساختن این فیلم کند، در اختیارش می‌گذارند.


بهمن کیارستمی که مستندساز است به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا درباره اینکه آیا احتمالا او خود قصد ساخت چنین فیلمی را ندارد گفت: "در این چهار ماه که او بیمار بود مراقبت از او و همراهی‌اش جایی برای فکر کردن به ساختن فیلم نگذاشته بود و من بیشتر سعی کردم به وظایف فرزندی‌ام بپردازم تا کار حرفه‌ایم. اگر مستنداتی هم در این مدت جمع کرده‌ام، اسنادی هستند که فکر کردم شاید در روند درمانی به کار بیایند نه آن که قصد داشته باشم با آن‌ها فیلم بسازم."


عباس کیارستمی، تنها برنده ایرانی نخل طلای جشنواره کن پس از دوره‌ای بیماری و پشت سرگذاشتن چند عمل جراحی در تهران، روز ۱۴ تیرماه در پاریس درگذشت.

 

روند درمانی عباس کیارستمی و چهار عمل جراحی او در ایران که به گفته خانواده‌اش سه تای آنها به دلیل "خطای پزشکی" در عمل اول صورت گرفت و نهایتا منجر به مرگ او شد، به مسئله‌ای پیچیده‌ای تبدیل شده است.

 

احمد کیارستمی، پسر بزرگ عباس کیارستمی نیز گفته است که خانواده‌اش از پزشکانی که آنها را در درگذشت عباس کیارستمی مقصر می‌دانند، شکایت قضایی خواهند کرد. سازمان نظام پزشکی ایران بررسی پرونده درمان آقای کیارستمی را آغاز کرده است. کیومرث پوراحمد که دستیار عباس کیارستمی در فیلم خانه دوست کجاست بود و کتابی از ماجراهای پشت صحنه آن نوشته است، گفته است که از نزدیک در جریان درمان او بوده است.

 

بنا بر گزارش‌ها او گفته که "صاحبان اصلی این فیلم بهمن و احمد کیارستمی، فرزندان عباس کیارستمی هستند و در صورتی که آنها تمایل داشته باشند این فیلم را بسازند هر کمکی از دست من برآید با کمال میل در خدمتشان خواهم بود." به گفته او عنوان موقت این فیلم «گزارش یک مرگ مشکوک» خواهد بود. کیومرث پوراحمد فیلم‌هایی چون چون گاویار، قصه‎های مجید، خواهران غریب و شب یلدا را ساخته است.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد