اختصاصی

  • برندگان جشنواره فیلم ونیز 2020 معرفی شدند؛ ایرانیان نیز دست پر بازگشتند

    اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد روح‌الله زمانی بازیگر «خورشید» جایزه بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرد و فیلم «دشت خاموش» به‌عنوان بهترین فیلم بخش «افق‌ها» برگزیده شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز شب گذشته به کار خود پایان داد و دو نماینده از ایران جو...

فهرست اولیه بخش مسابقه سن سباستین 2020 معرفی شدند؛ برخی فیلم‌های کن در این جشنواره

فیلم another round توماس وینتربرگ


مهم‌ترین جشنواره سینمایی اسپانیا در حالی فیلم‌های منتخب برای بخش مسابقه ۲۰۲۰ را انتخاب کرد که فیلم‌های منتخب جشنواره برگزار نشده کن در این فهرست جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند.به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از هالیوود ریپورتر، جشنواره فیلم سن‌سباستین ۶ فیلم را برای بخش رقابتی امسال خود انتخاب کرده که از این میان ۵ فیلم با برچسب «کن ۲۰۲۰» بوده‌اند.در حالی که جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد و نام شماری از فیلم‌ها را با برچسب کن اعلام کرد تا نشان دهد این فیلم‌ها در این جشنواره جای می‌داشتند، جشنواره سن‌سباستین نیز از فیلم‌های برچسب کن استقبال کرد.در فهرست سن سباستین که دیروز جمعه منتشر شد دو فیلم مهم با برچسب کن جای دارند که هفته پیش در بخش «مارش دو فیلم» کن که به صورت آنلاین برگزار شد نیز درخشیدند. این دو فیلم شامل فیلم جدید فرانسوا اوزون با عنوان «تابستان ۸۵» محصولی از فرانسه و بلژیک و فیلم «دور دیگر» توماس وینتربرگ محصول مشترکی از دانمارک، سوئد و هلند هستند.این فهرست دو عنوان دیگر با برچسب کن شامل فیلم «مادران حقیقی» نائومی کاواسه از ژاپن و فیلم «در غروب» شاروناس بارتاس از لیتوانی را دربرگرفته است.

«آغاز» نخستین ساخته دیا کولومبگاشویلی از گرجستان که با همکاری فرانسه تولید شده نیز فیلم دیگری است که به بخش رقابتی سن‌سباستین راه یافته و در بخش رقابتی کن نیز در بخش فیلم اول یک کارگردان جای داشت. «بچه گریانی این اطراف هست؟» ساخته تاکوما ساتو از ژاپن دیگر فیلم منتخب این دوره سن‌سباستین است.«دور دیگر» و «مادران حقیقی» از جمله فیلم‌هایی هستند که برای نخستین بار در جشنواره فیلم تورنتو در ماه سپتامبر به نمایش درمی‌آیند. اما «آغاز» و «بچه گریانی این اطراف هست؟» اولین اکران جهانی شان را در سن‌سباستین تجربه می‌کنند. «در غروب» هم اولین اکران بین‌المللی‌اش را تجربه می‌کند و تاکنون تنها در لیتوانی اکران شده است.


هنوز فهرست فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره سن‌سباستین کامل نشده و به شیوه هر سال این کار به تدریج انجام می‌شود. پیش‌تر اعلام شده بود «فستیوال ریفکین» فیلم جدید وودی آلن به عنوان فیلم افتتاحیه این دوره انتخاب شده است.شصت و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سن‌سباستین از ۱۸ تا ۲۶ سپتامبر (۲۸ شهریور تا ۵ مهر) برگزار می‌شود.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری