اختصاصی

  • برندگان جشنواره فیلم ونیز 2020 معرفی شدند؛ ایرانیان نیز دست پر بازگشتند

    اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد روح‌الله زمانی بازیگر «خورشید» جایزه بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرد و فیلم «دشت خاموش» به‌عنوان بهترین فیلم بخش «افق‌ها» برگزیده شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز شب گذشته به کار خود پایان داد و دو نماینده از ایران جو...

برندگان بفتا 2018 مشخص شدند؛ سه بیلبورد ... و شکل آب هم‌چنان جوایز اصلی را از آن خود می‌کنند.

برندگان بفتا 2018

دقایقی پیش بفتا 2018 برگزیدگان خود را معرفی کرد که تازه‌ترین فیلم مارتین مک دونا یعنی «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری» با دریافت 5 جایزه در صدر فهرست این دوره از اسکار انگلیسی قرار گرفت.

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، فیلم‌های سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری و شکل آب توانستند هر کدام به ترتیب 5 و 3 جایزه اصلی بفتا را از آن خود کنند و مانند دیگر ماه‌های فصل جوایز هم چنان بدرخشند. این دوره از رقابت‌های بفتا برای ایرانی‌ها جذابیت خاصی داشت که فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی نیز کاندید دریافت بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان بود؛ اما دست این فیلم از جایزه کوتاه ماند و جایزه به «پیشخدمت» ساخته پارک چان ووک رسید.

 

فهرست برگزیدگان بفتا 2018 به صورت زیر است:

 

بهترین فیلم: «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری» به کارگردانی مارتین مک دونا
بهترین کارگردانی: گیرمو دل تورو برای فیلم «شکل آب»
بهترین بازیگر زن: فرانسیس مک دورماند برای فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری»
بهترین بازیگر مرد: گری اولدمن در نقش چرچیل برای فیلم «تاریک ترین ساعت»
بهترین بازیگر زن مکمل: الیسون جینی برای فیلم «من، تونیا»
بهترین بازیگر مرد مکمل: سم راکول برای فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری»
بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری
بهترین فیلمنامه اقتباسی: مرا با نام خودت صدا بزن
بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان: «پیشخدمت» ساخته پارک چان ووک
بهترین فیلم محصول انگلستان: سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری به کارگردانی مارتین مک دونا
بهترین موسیقی متن: الکساندر دسپلت برای فیلم «شکل آب»
بهترین تدوین: پل مک لیس و جاناتان اموس برای فیلم «بچه راننده»
بهترین طراحی هنری: فیلم «شکل آب»
بهترین صدا: دانکرک
بهترین چهره پردازی: تاریک‌ترین ساعت
بهترین جلوه‌های ویژه: بلید رانر 2049
بهترین طراحی لباس: موضوع فانتوم
بهترین انیمیشن: «کوکو» ساخته لی آنکریک و دارلا کی. اندرسون
بهترین فیلم مستند: «من کاکا سیاه نیستم» ساخته رائول پک

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری