اختصاصی

به درخواست تاورنیه، جشنواره «ونیز» ۴ فیلم مشهور دیگر را به بخش سینمای کلاسیک خود اضافه کرد

 

برگزارکنندگان هفتاد و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز اعلام کردند که به انتخاب «برتراند تاورنیه» چهار فیلم مشهور دیگر از سینمای کلاسیک به دیگر فیلم‌های بخش کلاسیک جشنواره امسال اضافه شده است.

 

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، امسال هفتاد و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز در حالی برگزار می‌شود که قرار است ۲۱ عنوان فیلم از سینمای کلاسیک در بخش کلاسیک جشنواره امسال به نمایش درآید.

 

در این میان فیلم‌هایی چون «ریش قرمز» ساخته «آکیرا کروساوا»،  فیلم درام  « آمارکورد» ساخته «فدریکو فلینی» و «الکساندر نوسکی» ساخته «سرگئی آیزنشتاین» محصول سال ۱۹۳۸ به چشم می‌خورد.

 

به گزارش برگزارکنندگان جشنواره، همچنین به انتخاب «برتراند تاورنیه»، کارگردان برجسته فرانسوی، که قرار است در جشنواره امسال با اعطای شیر طلای جشنواره ونیز از او تقدیر کند، چهار فیلم دیگر به فیلم‌های بخش کلاسیک این جشنواره افزوده شده است. این چهار فیلم عبارتند از «مسئله مرگ و زندگی» ساخته مشترک «مایکل پاول» و «امریک پرسبرگر»، «پنجه‌های سفید» ساخته «ژان گره‌میون»، «ویکسن» ساخته «آلبرتو لاتوآدا» و «اشعه آفتاب» ساخته «پل فیوش».

 

بنا بر این گزارش، هفتاد و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز امسال از ۲ الی ۱۲ سپتامبر برگزار خواهد شد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری