اختصاصی

  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

لیست فیلم‌های راه‌یافته به ‌سی‌امین جشنواره‌ی فیلم ورشو / حضور ایرانیان در هیئت داوران و بخش مسابقه

جشنواره ورشو

سی‌امین جشنواره فیلم ورشو از تاریخ 10 الی 19 اکتبر (18 تا 28 مهرماه) سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، 200 اثر برگزیده از بین چند هزار اثر از 59 کشور، در این جشنواره حضور خواهند داشت که در پنج بخش رقابتی و پنج بخش غیررقابتی به نمایش گذاشته خواهند شد. آغاز به کار جشنواره در تاریخ 10 اکتبر با فیلم مسیر ستارگان  Maps to the Stars اثر دیوید کراننبرگ  و پایان آن در 19 اکتبر با فیلم لهستانی عکاس The Photographer اثر والدمر کرزستک خواهد بود. ببش از 150 فیلم‌ساز بین‌المللی شخصاً کارهای خود را ارائه خواهند داد.

 

اسامی اعضای هیئت داوران این رقابت بین المللی، کارگردانان و تهیه کنندگانی به شرح زیر خواهد بود: سپیده فارسی از ایران، یوگنی گیندلس از روسیه، اوبرتو پازولینی از انگلستان، اولنا یرشوا از اوکراین، ترکیه و یانتوش زورسکی از لهستان.

فهرست فیلم‌های رقابت بین المللی فیلم ورشو عبارتند از:

  1. «کارمینا و امن» Carmina & Amén به کارگردانی پاکو لئون از اسپانیا
  2. «رییس، کالبدشناسی یک جنایت» The Boss, Anatomy of a Crime به کارگردانی سباستین شیندل از آرژانتین / ونزوئلا
  3. «تابوت در کوهستان» The Coffin in the Mountain به کارگردانی ژین یوکن از چین
  4. «فلیکس و میرا» Felix and Meira به کارگردانی ماکسیم ژیرو از کانادا
  5. «راهنما» The Guide به کارگردانی اولس سانین از اوکراین
  6. «دل و محبوب دل» The Heart and The Sweetheart به کارگردانی ژان ژاکوب کولسکی از لهستان
  7. «در جهت باد مخالف» In the Crosswind به کارگردانی مارتی هلد از استونی
  8. «قضاوت» The Judgment به کارگردانی استفان کومانداروف از بلغارستان، آلمان، کرواسی و مقدونیه
  9. «عدالت» Justice به کارگردانی جوئل لامانگان از فیلیپین
  10. «رنج عشق» Labour of Love به کارگردانی آدیتیا ویکرام سنگوپتا از هندوستان
  11. «پری دریایی من» My Mermaid به کارگردانی نانا جورجدزا از اوکراین و روسیه
  12. «نوراستنیا» Neurasthenia به کارگردانی امید توتونچی از ایران
  13. «ستاره» Star به کارگردانی آنا ملیکیان از روسیه
  14. «این‌ها قوانین هستند» These Are the Rules به کارگردانی اوژنین اسولچیچ از کرواسی، فرانسه، صربستان و مقدونیه
  15. «پلازای نگون بخت» Unlucky Plaza به کارگردانی کن کوئک از سنگاپور                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • مرگ در برابر رانه‌ی مرگ

    از مؤلفه‌های سینمای دوشان ماکاویف (Dušan Makavejev) علاوه بر مؤلفه‌ی اصلی موج سیاه سینمای یوگسلاوی (اخذ هویت از سمپتوم به­ جای اخذ هویت از سامان نماد...

بانک اطلاعات هنری