اختصاصی

  • برندگان جشنواره فیلم ونیز 2020 معرفی شدند؛ ایرانیان نیز دست پر بازگشتند

    اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد روح‌الله زمانی بازیگر «خورشید» جایزه بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرد و فیلم «دشت خاموش» به‌عنوان بهترین فیلم بخش «افق‌ها» برگزیده شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز شب گذشته به کار خود پایان داد و دو نماینده از ایران جو...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 322

لیست کامل نامزدهای فجر 31 / استرداد در صدر فهرست نامزدها

نامزدهای سی و یکمین جشنواره فیلم فجر ساعاتی پیش معرفی شدند.

استرداد

به گزارش آکادمی هنر، فیلم استرداد محصول بنیاد سینمایی فارابی که جزء پروژه‌های فاخر محسوب می‌شود با 14 نامزدی در صدر فهرست نامزدها قرار دارد و دهلیز، دربند، گناهکاران و برلین 7- در مکان‌های بعدی قرار دارند. اسامي نامزدهاي بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) سي و يكيمن جشنواره بين المللي فيلم فجر به شرح زير اعلام شد:

 


 

جلوه‌های ویژه میدانی

1. محسن روزبهاني (استرداد)

2. عباس شوقي (جیب‌بر خیابان جنوبی)

3. آرش آقابیک (دهلیز)

4. محسن روزبهاني (زیباتر از زندگی)

5. رضا ترکمان (عقاب صحرا)

6. اصغر پورهاجريان (گناهکاران)

 

جلوه‌های ویژه بصری 

1. مجيد شوندي (استرداد)

2. امیر سحرخیز (ترنج)

3.  محراب مشهدبان (دهلیز)

4. بهنام خاکسار (عقاب صحرا)

5. پیام نبوتی (فرزند چهارم)

 

صداگذاری 

1. محمدرضا دلپاك (استرداد)

2. محمد رضا دلپاك (برلین منفی 7)

3. ايرج شهزادي (جیب‌بر خیابان جنوبی)

4. فرامرز ابوالصدق (دربند)

5. مهران ملكوتي (گناهکاران)

 

صدابرداری 

1.  حسن زاهدي (استرداد)

2.  منصور شهبازي (دربند)

3. وحيد مقدسي (دهلیز)

4.  نجفي / دانشمند (قاعده تصادف)

5. بهمن حيدري (گناهکاران)

 

طراحی صحنه و لباس 

1. ايرج رامين‌فر (استرداد)

2. آتوسا قلمفرسايي (حوض نقاشی)

3. ايرج رامين فر (خسته نباشید!)

4. کیوان مقدم (دربند)

5. مجيد ميرفخرايي (رسوایی)

 

چهره پردازی 

1. سعید ملکان (آسمان زرد کم‌عمق)

2. محسن بابايي (استرداد)

3. فاطمه و زهرا كمالي (دهلیز)

4. امير اسكندري (رسوایی)

5. مسعود ولدبیگی (عقاب صحرا)

 

تدوین

1. بهرام دهقان (آسمان زرد کم‌عمق)

2. بهرام دهقان (استرداد)

3. مصطفي خرقه‌پوش (برلین منفی 7)

4. محمدرضا و میثم مویینی (جیب‌بر خیابان جنوبی)

5. حميدرضا قرباني (دهلیز)

 

موسیقی

1. ستار اوركي (استرداد)

2. حامد ثابت (برلین منفی 7)

3. آرمان موسی‌پور (خاک و مرجان)

4. فریدون شهبازیان (فرزند چهارم)

5. كارن همايونفر (هیس دخترها فریاد نمی‌زنند)

 

فیلمبرداری

1. پیمان شادمانفر (آسمان زرد کم‌عمق)

2. محمود كلاري (استرداد)

3. فرشاد محمدي (برلین منفی 7)

4. هومن بهمنش (دربند)

5. محمد آلادپوش (حوض نقاشی)

6. تورج منصوری (عقاب صحرا)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

1. پگاه آهنگرانی  (دربند)

2. ندا جبرائیلی (قاعده تصادف)

3. زهرا داود نژاد(کلاس هنرپیشگی)

4. مریلا زارعی (هیس دخترها فریاد نمی زنند)

5. شقایق فراهانی (گناهکاران)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

1. رامبد جوان (گناهکاران)

2. مسعود رایگان (برلین منفی 7)

3. یداله شادمانی   (خسته نباشید)

4. محمدرضا شریفی نیا     (رسوایی)

5. بهرنگ علوی   (دربند)

6. فرهاد قائمیان   (استرداد)

 

بهترین بازیگر نقش اول زن

1. نازنین بیاتی     (دربند)

2. هانیه توسلی     (دهلیز)

3. نگار جواهریان (حوض نقاشی)

4. الهام حمیدی     (گهواره ای برای مادر)

5. ترانه علیدوستی (آسمان زرد کم عمق)

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد

1. مهران احمدی (روز روشن)

2. امیر جعفری (قاعده تصادف)

3. اکبر عبدی (رسوایی)

4. رضا عطاران (دهلیز)

5. حمید فرخ نژاد (استرداد)

 

فیلمنامه

1. رضازاده / طالب زاده (استرداد)

2. پرويز شهبازي (دربند)

3.  علي اصغري (دهلیز)

4. بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

5. محمدسام قريبيان (گناهکاران)

کارگردانی

1. علی غفاری (استرداد)

2. پرویز شهبازی (دربند)

3. بهروز شعیبی (دهلیز)

4. بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

5. علیرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی)

 

بهترین فیلم

1. محسن آقا علی اکبری/ بنیاد (استرداد)

2. پورشريف / موسسه (برلین منفی 7)

3. سمواتی / بنیاد (دربند)

4. محمود رضوی مجد (دهلیز)

5. فرامرز قریبیان (گناهکاران)

 

 

 

درباره نویسنده :

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری