اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

ورمیر و استادان نقاشی زندگی روزمره در موزه‌ی لوور پاریس

 

 

موزه لوور پاریس اقدام به تازگی اقدام به برگزاری نمایشگاهی از نقاشی های یوهانس ورمیر، نقاش هلندی قرن ۱۷ کرده است. این نمایشگاه که «ورمیر و استادان نقاشی زندگی روزمره» نام دارد به بررسی آثار این هنرمند و مقایسه آنها با آثار دیگر هنرمندان هم عصر وی مانند ژرار دو، ژان استین و پیتر دو هوچ می پردازد.


بلز دوکوس، یکی از عوامل برگزار کننده این نمایشگاه می گوید: «نقاشی زندگی هر روزه شیوه ای خاص در نقاشی است و به زندگی روزانه آن دوران برای نمونه به نواختن موسیقی می پردازد. اینگونه نقاشی بسیار نمایشی است و سلیقه لطیف دوران را نشان می دهد.»

 

در میان آثار به نمایش در آمده، نقاشی دخترک شیرفروش و زن ترازو بدست از مطرح ترین کارهای ورمیر بشمار می روند.

 

بلز دوکوس درباره درونمایه کارهای این هنرمند می گوید: «جانمایه نقاشی‌های او کلاسیک است. نواختن موسیقی و توربافی پیش از او مورد توجه نقاشان بوده است. ولی او آنها را زیبا و مانند مجسمه آنها را برجسته می سازد. او روانشناسی ویژه ای در کارهایش دارد. ویژگی ورمیر را در کارهای دیگران نمی‌بینید.»

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد