اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

سم مندس با فیلم جدیدش به جشنواره لندن می‌رود

امپراتوری نور سم مندس


«امپراتوری نور» جدیدترین فیلم سم مندس کارگردان بریتانیایی در جشنواره فیلم لندن دیده می‌شود.به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، «امپراتوری نور» ساخته سم مندس با بازی اولیویا کولمن، مایکل وارد و کالین فرث برای اولین بار در اروپا در شصت و ششمین جشنواره فیلم لندن دیده می‌شود.در این فیلم که سم مندس نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده‌اش است، توبی جونز و تام بروک نیز جلوی دوربین رفته‌اند.داستان این فیلم در اوایل دهه ۱۹۸۰ در یک شهر ساحلی انگلیس می‌گذرد و درباره رابطه انسان‌ها و جادوی سینماست. این نخستین باری است که مندس خود به تنهایی فیلمنامه یکی از فیلم‌هایش را نوشته است و البته بار دیگر برای فیلمبرداری فیلمش با راجز دیکینز برنده اسکار و فیلمبردار فیلم‌های «۱۹۱۷» و «اسکای فال» همکاری کرده است.این فیلم از ۹ دسامبر در آمریکا و ۱۳ ژانویه در بریتانیا اکرانش را شروع می‌کند. پیش از آن این فیلم در ماه سپتامبر در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در بخش نمایش ویژه دیده خواهد شد.«امپراتوری نور» اولین نمایش خود در اروپا را ۱۲ اکتبر در جشنواره فیلم لندن تجربه می‌کند.سم مندس از این فیلم به عنوان فیلمی شخصی یاد کرد و گفت منتظر است تا هر چه زودتر آن را در شهر خودش ببیند.


پیشتر اعلام شده بود که «ماتیلدا موزیکال» فیلم افتتاحیه جشنواره لندن ۲۰۲۲ خواهد بود و «پیاز شیشه‌ای» از فیلم‌های «چاقوها بیرون» به عنوان فیلم اختتامیه این دوره انتخاب شده است.جشنواره فیلم لندن ۲۰۲۲ از ۵ تا ۱۶ اکتبر (۱۳ تا ۲۴ مهر) برگزار می‌شود.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما