اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

لیست اولیه‌ی فیلم‌های جشنواره‌ی تورنتو اعلام شد

 

لیست اولیه جشنواره‌ی تورنتوی سال 2015 اعلام شد. تورنتو با برگزاری جشنواره‌ی امسال وارد 40مین سال فعالیت خود می‌شود.

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از سایت جشنواره، در لیست اولیه‌ای که از سوی مسئولان انتخابی جشنواره اعلام شده، حضور پر قدرت کارگردانهای بریتانیایی قابل توجه است: استفان فیرز، برایان هلگلند(افسانه)، گاوین هود (چشمی در اسمان) و متیو بران (مردی که بی وفایی را می‌شناخت) از جمله فیلمسازان مطرح بریتانیایی حاضر در این جشنواره هستند.

 

 

طبق گفته‌ها فیلم افتتاحیه جشنواره‍‌ی امسال فیلمی از ژان مارک واله (تخریب گر)‌ خواهد بود.

 

در بین دیگر فیلمهای مشهور قطعی شده در این جشنواره، تا این لحظه می توان به حضور جوانی (سورنتینو)، دیپان (اودیار)،‌ پسر شارل (لازلو نمس)،‌ پر سر و صداتر از بمب (یواخیم ترویه)، کوهها شاید حرکت کنند (جیا ٰژانکه) و لابستر (يورگوس لانتی موس ) اشاره کرد.

 

نکته‌ی قابل توجه اینکه تا اینجای کار  خبری از حضور فیلمهای ایرانی در جشنواره نیست. باید منتظر بود و دید. با توجه به کیفیت دلسرد کننده فیلمهای ایرانی  امسال، گمان می‌رود که در نهایت فیلم‌های ناهید و تاکسی در جشنواره حاضر باشند. 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما