اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

درباره ی «جولیتا» فیلم جدید آلمادوار در کن

 

سال گذشته در همین روزها نشریات مختلف در این مورد که چرا امسال فیلمی از کشورهای اسپانیولی زبان در بخش اصلی جشنواره‌ی کن نیست، سخن می‌گفتند. اما امسال قضیه متفاوت است. فیلم جدید پدرو آلمادوار؛ «جولیتا» امسال برای نمایش در بخش اصلی این جشنواره و رقابت برای تصاحب نخل طلای کن شرکت خواهد کرد.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از وبسایت سینمای اروپا، آلمادووار که این روزها به دلیل افشا شدن اسناد پاناما حسابی در نشریات هنری جهان حضور دارد قرار است که تا برای نمایش فیلم جدیدش در کن فرانسه حاضر شود. آلمادووار «جولیتا» را در اسپانیا ساخته است. منتقدان از هم اکنون این فیلم را یکی از اصلی ترین نامزدهای دریافت نخل طلا می‌دانند. این در حالی هم هست که آلمادوار هرگز تاکنون نتوانسته است این جایزه را به کلکسیون افتخارات بین المللی‌اش اضافه کند. اما امسال قضیه می‌تواند متفاوت‌تر از سال های گذشته باشد.

 
البته آلمادوار امسال تنها فیلمساز اسپانیایی حاضر در جشنواره نخواهد بود. بلکه آلبرت سرا فیلمساز هموطنش او را در این فستیوال همراهی خواهد کرد. البته فیلم سرا با عنوان «آخریبن روزهای لوئی چهاردهم» نه در بخش سودای نخل که در بخش ویژه‌ی جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

 
طبق نظر منتقدینی که موفق به دیدن فیلم جدید آلمادوار شده‌اند، «جولیتا» بازگشت کارگردان به سینمای موردعلاقه‌ی خودش دانسته‌اند. سینمای ملودرام. در این فیلم اما سوارز نقش اول است و آدریانا اوگارتو در کنار او نقش‌آفرینی می‌کند. «جولیتا» درباره‌ی زنی است که شوهرش سال‌هاست مفقود شده و اکنون دختر 18 ساله‌اش نیز می‌خواهد او را ترک کند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد