Loading...

مطالب ویژه

    نمایش «شبح اپرای تهران» به طراحی و کارگردانی علی ساسانی‌نژاد از 28ام دی ماه تا 17ام بهمن ماه ...
Detail
    «خانه‌ی کاغذی» داستان خانواده‌ای است در خانه‌ای تقریباً ویران، نزدیکِ مرز که واپسین لحظات پیش ...
Detail
    اشاره: «هم‌هوایی» سال گذشته، طی سه نوبت: فروردين و ارديبهشت [در سالن حافظ تهران]، خرداد [در ...
Detail
خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED

همکاری آهنگساز «تردید» و «ماهی‌ها عاشق می‌شوند» با یک اجرای متفاوت

(1 رای)

 

 

 

علی صمدپور

علی‌صمدپور آهنگساز سرشناس ایران که سال‌ها در زمینه موسیقی فیلم نیز فعالیت کرده، موسیقی مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها به کارگردانی علی اتحاد را ساخته است.

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آکادمی هنر، علی صمدپور آهنگسازی است که پس از ده سال همکاری با حسین علیزاده و ساخت موسیقی فیلم فعالیت حرفه‌ای‌اش در این حوزه را آغاز کرد. صمدپور پس از ساخت موسیقی فیلم ماهی‌ها عاشق می‌شوند به کارگردانی علی رفیعی در سال ۱۳۸۳ بیش از پیش شناخته شد و پس از آن نیز با ساخت موسیقی برای سه‌گانه‌ی ستاره‌ها ساخته‌ی فریدون جیرانی، در میان ابرها ساخته روح الله حجازی و تردید واروژ کریم مسیحی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و بارها در مطبوعات و از سوی منتقدین تحسین شد.

 

بخش‌های آوازی موسیقی مرثیه‌ای برای کتابسوزی‌ها را خواننده‌ی شناخته شده موسیقی ایران، افسانه رسایی، اجرا کرده است. افسانه رسایی که آلبوم‌های درخشانی چون، رازنو، سرود گل و به تماشای آب‌های سپید، ساخته‌ی حسین علیزاده را در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارد این بار در ساخت موسیقی این اثر حاضر شده است.

 

مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها اثر تازه‌ی علی اتحاد به تهیه کنندگی مجید رحیمی جعفری از 19 دی تا 9 بهمن‌ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهد شد. این اثر متفاوت در دوره‌ی کاری اتحاد با ترکیب رسانه‌هایی چون پرفورمنس آرت، موسیقی زنده‌، ویدیو-اینستالیشن و موسیقی ارائه می‌شود. 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تبلیغات