Loading...

مطالب ویژه

    نمایش «شبح اپرای تهران» به طراحی و کارگردانی علی ساسانی‌نژاد از 28ام دی ماه تا 17ام بهمن ماه ...
Detail
    «خانه‌ی کاغذی» داستان خانواده‌ای است در خانه‌ای تقریباً ویران، نزدیکِ مرز که واپسین لحظات پیش ...
Detail
    اشاره: «هم‌هوایی» سال گذشته، طی سه نوبت: فروردين و ارديبهشت [در سالن حافظ تهران]، خرداد [در ...
Detail
خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED

اجرای متفاوت از علی اتحاد با نام «مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها» در ایران

(1 رای)

 

علی اتحاد هنرمند و نویسنده‌ی هنرهای معاصر با تلفیقی از اجرا، چیدمان، موسیقی و ویدئوآرت پروژه متفاوتی را در ایران اجرا خواهد کرد.

 

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آکادمی هنر، علی اتحاد کارشناس هنر معاصر که سخنرانی‌ها و مقالات مختلفی در حوزه هنرمعاصر به زبان انگلیسی در کشورهای مختلف داشته، در سال‌های گذشته دوره‌ی کاری‌اش را با مجموعه‌ی «رازورزی» پشت سر گذاشته است و این بار در بیست و سومین قسمت‌اش در ابعاد بسیار وسیع‌تر پروژه‌ای چندهنری ساخته است که به صورت هم‌زمان از رسانه‌های ویدیو٬ اینستالیشن٬ پرفورمنس آرت و موسیقی وام گرفته است.

 

اثر تازه‌ی اتحاد با نام «مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها» حاصل پروژه ای پژوهشی بر پدیده‌ی کتابسوزی است که نه تنها در این منطقه‌ی جغرافیایی که در سراسر تاریخ جهان پدیده ای آشناست. بخش‌هایی از ویدیوهای این اثر در استودیو و با همراهی بازیگران سینمای ایران و بخش‌های دیگرش در شهرهای ایران٬ سوئد٬ آلمان٬ امارات و هند تصویربرداری شده است.

 

اجرای طرح این پروژه چند هنری توسط گروه نمایش آکادمی هنر به تهیه کنندگی مجید رحیمی جعفری انجام خواهد شد که مکان و زمان اجرا و بازیگران سرشناس آن به زودی معرفی خواهند شد.

مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها٬ نه در ستایش گذشته که در نکوهش داستان آشنای ماست که هر بار عمارت نوساخته را بر ویرانه‌های عمارت پیشین بنا می‌کنیم؛ بنایی که هر بار به دست خود ساخته‌ایم و به دست خود ویرانش کرده‌ایم.

 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تبلیغات