Loading...

مطالب ویژه

    نمایش «شبح اپرای تهران» به طراحی و کارگردانی علی ساسانی‌نژاد از 28ام دی ماه تا 17ام بهمن ماه ...
Detail
    «خانه‌ی کاغذی» داستان خانواده‌ای است در خانه‌ای تقریباً ویران، نزدیکِ مرز که واپسین لحظات پیش ...
Detail
    اشاره: «هم‌هوایی» سال گذشته، طی سه نوبت: فروردين و ارديبهشت [در سالن حافظ تهران]، خرداد [در ...
Detail
خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED
مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها 1393

مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها 1393 (5)مینا ساداتی پس از یک هفته تمرین از جمع بازیگران مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها کنار رفت و نورا هاشمی بازیگر سینما و تیاتر به جمع اجراگران پیوست.

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آکادمی هنر، مینا ساداتی که همزمان در یک فیلم سینمایی ایفای نقش می کرد، به دلیل لوکیشن آن فیلم در خارج از تهران نمی توانست در تمرین ها و برخی روزهای اجرا حاضر باشد و به همین دلیل طبق توافق طرفین از مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها کناره گیری کرد و نورا هاشمی به جمع اجراگران مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها پیوست. هاشمی در حال حاضر یک هفته در کنار دیگر اجراگران تمرین داشته است. بابک حمیدیان، جواد مولانیا، نیکو ترخانی و نوید هدایت پور (اجراگران صحنه)؛ هانیه توسلی، مهدی احمدی و علی اتحاد (اجراگران ویدیو اینستالیشن)؛ حامد کاظمی (اجراگر اواها)؛ نغمه مرادآبادی و ژوبین کلهر (اجراگران نوازنده) از دیگر اجراگران این پروژه چندرسانه ای به کارگردانی علی اتحاد هستند.

نورا هاشمی بازیگری را از سال 81 و ایفای نقش در فیلم «دوشیزه» آغاز کرد و تا به حال در فیلم های مهمی ایفای نقش کرده است که می توان به درخششاو در دو فیلم مهم «حوالی اتوبان» و «جیب بر خیابان جنوبی» اشاره کرد. هاشمی سال گذشته در نمایش «بیوه های غمگین سالار جنگ» حضور متفاوتی داشت و این نمایش رکورد سالن چهارسو را در سال گذشته در اختیار گرفت.

«مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها» به تهیه کنندگی مجید رحیمی جعفری از 20 دی تا 10 بهمن سال جاری در فرهنگسرای نیاوران در دو سانس 18:30 و 20 اجرا خواهد شد و طبق اعلام گروه نمایش آکادمی هنر، دو سانس بلیت با تخفیف به دانشجویان اختصاص داده خواهد شد. علاقه‌مندان با مراجعه به سایت تیوال (www.tiwall.com/theater/ketabsoziha) می‌توانند بلیت های این اجرا را خریداری کنند. گفتنی است هر سانس 20 بلیت به صورت حضوری در گیشه فرهنگسرا موجود است.

 

 

 


 

جواد مولانیا و نوید هدایت‌پور دو تن از بازیگران قدیمی تئاتر به مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها به کارگردانی علی اتحاد پیوستند.

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آکادمی هنر، مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها 11 اجراگر دارد که با حضور جواد مولانیا -که بیشتر در زمینه اجرای تلویزیونی شهرت دارد- و نوید هدایت‌پور این فهرست کامل شد. در بخش صحنه‌ای بابک حمیدیان، مینا ساداتی، نیکو ترخانی، حامد کاظمی، نغمه مرادآبادی و ژوبین کلهر و در بخش ویدیو اینستالیشن هانیه توسلی، مهدی احمدی و علی اتحاد پیش ازاین معرفی شده بودند.

جواد مولانیا از مجریان سرشناس صدا و سیما به شمار می‌رود که فعالیت حرفه‌ای خود را نزدیک به دو دهه پیش در تئاتر شروع کرد و درخشش در کنار اجرای تلویزیونی را با چند اثر از محمد یعقوبی در آغاز دهه‌ی 1380 رقم زد. وی چندی پیش دو نمایش استشمامات و الیور توییست را بر روی صحنه داشت. مولانیا علاوه بر بازیگری و اجرای زنده تلویزیونی مدرس هنر و عکاس به شمار می‌رود. نمایشگاه عکس‌های او بهمن‌ماه سال گذشته در گالری نگاه به نمایش درآمد.

نوید هدایت‌پور نیز از اواسط دهه 1370 وارد عرصه حرفه‌ای تئاتر شد و یکی از ماندگارترین آثار او «سیاها» شاهکار ژان ژنه محسوب می‌شود. هدایت‌پور در سال‌های اخیر در زمینه کارگردانی نیز بیشتر فعالیت کرده است که میتوان به «وقتی وودی آلن مادام بوآری را ترجیح می‌دهد» از جمله آن‌ها اشاره کرد.

گفتنی است «مرثیه ای برای کتاب سوزی ها» تازه ترین محصول گروه نمایش آکادمی هنر است که از 20 دی تا 10 بهمن در فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهد شد. بلیت فروشی این پروژه در تیوال (http://www.tiwall.com/theater/ketabsoziha) آغاز شده است. علاقه مندان می توانند طی روزهای آتی از 25 درصد تخفیف استفاده کنند.

 

 

 

رازورزی

علی اتحاد دوره کاری خود در هنر را با مجموعه رازورزی پشت سر گذاشته است که آکادمی هنر برای معرفی اجراگردان تازه‌ترین محصول خود یعنی «مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها» از این ویدئو رونمایی می‌کند. تازه‌ترین اثر اتحاد قسمت بیست و سوم مجموعه رازورزی شناخته می‌شود که بسیار متفاوت و با ابعاد وسیع‌تر در فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهد شد.

 

 

 

علی صمدپور

علی‌صمدپور آهنگساز سرشناس ایران که سال‌ها در زمینه موسیقی فیلم نیز فعالیت کرده، موسیقی مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها به کارگردانی علی اتحاد را ساخته است.

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آکادمی هنر، علی صمدپور آهنگسازی است که پس از ده سال همکاری با حسین علیزاده و ساخت موسیقی فیلم فعالیت حرفه‌ای‌اش در این حوزه را آغاز کرد. صمدپور پس از ساخت موسیقی فیلم ماهی‌ها عاشق می‌شوند به کارگردانی علی رفیعی در سال ۱۳۸۳ بیش از پیش شناخته شد و پس از آن نیز با ساخت موسیقی برای سه‌گانه‌ی ستاره‌ها ساخته‌ی فریدون جیرانی، در میان ابرها ساخته روح الله حجازی و تردید واروژ کریم مسیحی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و بارها در مطبوعات و از سوی منتقدین تحسین شد.

 

علی اتحاد هنرمند و نویسنده‌ی هنرهای معاصر با تلفیقی از اجرا، چیدمان، موسیقی و ویدئوآرت پروژه متفاوتی را در ایران اجرا خواهد کرد.

 

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آکادمی هنر، علی اتحاد کارشناس هنر معاصر که سخنرانی‌ها و مقالات مختلفی در حوزه هنرمعاصر به زبان انگلیسی در کشورهای مختلف داشته، در سال‌های گذشته دوره‌ی کاری‌اش را با مجموعه‌ی «رازورزی» پشت سر گذاشته است و این بار در بیست و سومین قسمت‌اش در ابعاد بسیار وسیع‌تر پروژه‌ای چندهنری ساخته است که به صورت هم‌زمان از رسانه‌های ویدیو٬ اینستالیشن٬ پرفورمنس آرت و موسیقی وام گرفته است.

تبلیغات