Loading...

مطالب ویژه

    نمایش «شبح اپرای تهران» به طراحی و کارگردانی علی ساسانی‌نژاد از 28ام دی ماه تا 17ام بهمن ماه ...
Detail
    «خانه‌ی کاغذی» داستان خانواده‌ای است در خانه‌ای تقریباً ویران، نزدیکِ مرز که واپسین لحظات پیش ...
Detail
    اشاره: «هم‌هوایی» سال گذشته، طی سه نوبت: فروردين و ارديبهشت [در سالن حافظ تهران]، خرداد [در ...
Detail
خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED

اجرای تئاتر موزیکال جادوگر شهر اُز این بار در تئاتر وایروکا ایالت ویسکانسین

(0 رای‌ها)

 شش نمایش از جمله نمایش موزیکال جادوگر شهر اُز wizard of oz، تعطیلات آخر هفته ماه ژوئن - 21 تا 23 و 28 تا 30 ژوئن - (31 خرداد تا 2 تیر و 7 تا 9 تیر) در تئاتر وایروکا ایالت ویسکانسین آمریکا اجرا خواهند داشت.
به گزارش بخش تئاتر آکادمی هنر، جادوگر شهر اُز بر اساس رمانی کلاسیک با همین نام که سال 1900 توسط ال فرانک باوم برای کودکان نوشته شده، به کارگردانی تام جانسون به صحنه می رود.  


داستان این نمایش درباره دختر کوچکی به نام دوروتی است که همراه سگش توتو در کشتزاری واقع در کانزاس زندگی می‌کند. یک روز گردبادی دوروتی و توتو را با خود به آسمان می‌برد و در سرزمین اُز فرود می آورد. در اُز همه چیز زیبا و غریب است، با این حال دوروتی می‌خواهد هر جور شده به خانه ‌اش برگردد. او تصمیم می‌گیرد از جادوگرانی که در آن شهر زندگی می‌کنند برای بازگشت به خانه کمک بگیرد. دوروتی سر راهش به مترسکی که مغز ندارد، آدم آهنی ‌ای که قلب ندارد و شیر بزدلی که شجاعتش را از دست داده ‌است، برمی‌خورد. آن ‌ها امیدوارند که جادوگر نیکوکار شمال کمکشان کند، اما جادوگر بدجنس غرب که در پی انتقام مرگ جادوگر شرق است، مشکلاتی را برای آن ‌ها و جادوگر نیکوکار شمال به وجود می‌آورد. در نهایت دوروتی با ریختن یک سطل آب روی جادوگر بدجنس غرب، موجب نابودی او می‌شود و جادوگر شهر اُز نیز به عنوان جایزه، آرزوی او و دوستانش را برآورده می‌کند.


جادوگر شهر اُز سال 2011 به کارگردانی سر آندره لوید وبر در برادوی و سال 2010 به کارگردانی جرمی سامرز در لندن نیز به صحنه رفته است. سال 1939 فیلمی تخیلی با اقتباس از همین رمان به کارگردانی ویکتور فلمینگ ساخته شده است.

 انجمن تئاتر وایروکا سال 2007 در جهت تولید و آموزش تئاتر در ایالت ویسکانسین تاسیس شده است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تبلیغات