Loading...

مطالب ویژه

    نمایش «شبح اپرای تهران» به طراحی و کارگردانی علی ساسانی‌نژاد از 28ام دی ماه تا 17ام بهمن ماه ...
Detail
    «خانه‌ی کاغذی» داستان خانواده‌ای است در خانه‌ای تقریباً ویران، نزدیکِ مرز که واپسین لحظات پیش ...
Detail
    اشاره: «هم‌هوایی» سال گذشته، طی سه نوبت: فروردين و ارديبهشت [در سالن حافظ تهران]، خرداد [در ...
Detail
خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED

اجرای «خانه دلقک کجاست» آغاز شد

(0 رای‌ها)

 

آیین افتتاح نمایش «خانه دلقک کجاست» به نویسندگی و کارگردانی نوید فرح مرزی با روشن کردن شمع توسط رویا افشار در تماشاخانه همای سعادت برگزار شد.

به گزارش گروه نمایش آکادمی هنر، مراسم افتتاح نمایش «خانه دلقک کجاست»به نویسندگی و کارگردانی نوید فرح مرزی، سوم اسفند ماه با حضور هنرمندانی چون: علی اوسیوند، حمیرا ریاضی، مسعود آب پرور، مهناز انصاریان و خانواده مرحوم هادی اسلامی در تماشاخانه همای سعادت برگزار شد و رویا افشار شمع این نمایش را روشن کرد.

در ابتدای این مراسم، رویا افشار درباره حضور خود در این مراسم گفت: « خوشحالم که برای افتتاح یک نمایش و روشن کردن چراغ آن دعوت می‌شوم که به این موضوع افتخار می‌کنم؛ امیدوارم چراغ تئا‌تر ایران همیشه روشن بماند.»

او در ادامه افزود: خوش آمد می گویم برای شبی فرخنده که چراغی دیگر برای تئاتر ما روشن می شود و مجموعه همای سعادت به صورت حرفه ای به جمع سالن های تئاتر ما افزوده شد.

وی گفت: « در روزهایی که اجرا می رفتیم و آثار شکسپیر را می خواندم به این فکر می کردم که با احساس دیدن چگونه است امروز به سرنوشت خودمان که نگاه می کنم می بینم همه چیز را با احساس معماری کردیم و با احساس انسان ماندیم . واقعیت اینست که وادی هنر انسان می سازد، کم می سازد ولی آنهایی که هستند قدرتمند هستند نظیر نوید فرح مرزی.

افشار با اشاره به موضوع نمایش تصریح کرد:دلقک ها از زمان های بسیار قدیم آمدند از زمان هایی که خفقان باب شده، ، خفقان فقط برای یک دوره و یک سرزمین نیست متعلق به همه سرزمین هاست و دلقک ها زمانی آمدند که راه سخن بسته شد و لب ها را به هم دوختند و دلقک ها آمدند تا با اشاراتشان آنچه را که واقعیت هست بگویند.

این بازیگر با یادی از زنده یاد هادی اسلامی به سخنان خود پایان داد. همچنین نوید فرح مرزی کارگردان نمایش پس از پایان اجرا، این نمایش را به روح هادی اسلامی تقدیم کرد.

نمایش «خانه دلقک کجاست» به کارگردانی نوید فرح مرزی هر شب ساعت 20 در تماشاخانه همای سعادت اجرا می‌شود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تبلیغات