Loading...

مطالب ویژه

    نمایش «شبح اپرای تهران» به طراحی و کارگردانی علی ساسانی‌نژاد از 28ام دی ماه تا 17ام بهمن ماه ...
Detail
    «خانه‌ی کاغذی» داستان خانواده‌ای است در خانه‌ای تقریباً ویران، نزدیکِ مرز که واپسین لحظات پیش ...
Detail
    اشاره: «هم‌هوایی» سال گذشته، طی سه نوبت: فروردين و ارديبهشت [در سالن حافظ تهران]، خرداد [در ...
Detail
خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED
اخبار تئاتر

اخبار تئاتر (85)

 

شادی اسدپور کارگردان «وقتی زنجره ها شیهه می کشند» عنوان کرد این نمایش حکایت تلاش دو بازمانده نسل قاجار برای تنازع بقا را به تصویر می کشد.

 

آیین افتتاح نمایش «خانه دلقک کجاست» به نویسندگی و کارگردانی نوید فرح مرزی با روشن کردن شمع توسط رویا افشار در تماشاخانه همای سعادت برگزار شد.

 

فرهاد اصلانی که 9 سال از دنیای تئاتر دور بوده است، قصد دارد در مقام کارگردان به این عرصه بازگردد.

 

امین تارخ وضعیت تئاتر ایران را در مقایسه با سال‌های گذشته خوب ارزیابی می‌کند و می‌گوید در سه ماه گذشته بیش از 20 نمایش خوب دیده است.


بخش تئاتر آکادمی هنر: نسیم ادبی در پی جابجایی زمان اجرای نمایش «مرگ فروشنده» به کارگردانی نادر برهانی مرند، به تیم اجرای این نمایش پیوست. این نمایش قرار است در نیمه‌ی آبان ماه سال جاری در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه برود. در «مرگ فروشنده» حمیدرضا آذرنگ در نقش ویلی لومن و نسیم ادبی در نقش همسر وی به ایفای نفش خواهند پرداخت. رحیم نوروزی، علی صالحی، بهاره افشاری، بهاره کیان افشار و مجتبی پیرزاد از دیگر بازیگران این نمایش هستند. در کارنامه‌ی برهانی مرند اجرای کارهایی چون «جزیره»، «تهران زیر بال فرشتگان» و «رومولوس کبیر» دیده می‌شود. 

 

 

 

به گزارش بخش تئاتر آکادمی هنر و به نقل از خبرگزاری ایسنا، کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر، با اشاره به نتایج غم‌انگیز بازسازی مجموعه تئاتر شهر در سال 86 یادآور شد: مسلما بازسازی مجدد تئاتر شهر هر بیننده‌ای را مطمئن می‌کند که بازسازی قبلی این مجموعه کاملا اشتباه بوده است چون هر آنچه در آن بازسازی با صرف هزینه گزاف و وقت بسیار ساخته و پرداخته شده بود، امروز به طور کامل از تئاتر شهر برداشته شده است.

صفحه1 از15

تبلیغات